Prywatna Kostka Bezpieczeństwa

Każdy lubi gadżety: smycze, plakietki, naklejki, kubki, długopisy i cała masa podobnych rzeczy mających w zasadzie na celu tylko jedno: wbicie jakiejś marki nam do głowy. Głównie za pomocą ciągłego "podsuwania pod oczy".
Dlaczego nie zastosować tej strategii marketingowej do propagowania dobrych praktyk z bezpieczeństwa informacji?
Nasza propozycja jest następująca:
Kilka miesięcy temu przedstawiliśmy koncepcję w 90 sekund a w niej opisywaliśmy prywatne i służbowe zasady dotyczące bezpieczeństwa informacji.
Lista filmików poniżej:
Ale po obejrzeniu takiego spotu, wiedza równie szybko paruje z głowy jak inne informacje z sieci, dlatego warto zdobyć coś co można wziąć do ręki i trzymać na widoku.
Przedstawiamy Prywatną Kostkę Bezpieczeństwa, którą każdy może wykonać samodzielnie dysponując jedynie poniższym szablonem, kartonem na którym ten szablon wydrukuje, nożyczkami, klejem i 3-4 chusteczkami higienicznymi (lub czymś podobnym) jako wypełnienie powstałej kostki. Oczywiście materiały do wykonania kostki są dowolne. Pod aktówką symbolizującą miejsce pracy można wpisać nazwę pracodawcy, tak samo jak pod twarzą imię użytkownika. W ten sposób uzyskujemy spersonalizowany gadżet dotyczący bezpieczeństwa.

Jak taki gadżet działa?
To kostka zawierająca 5 zasad prywatnego i 5 zasad służbowego bezpieczeństwa informacji (choć może być traktowane ogólniej, do całego bezpieczeństwa nie tylko informacji). Każdego dnia rano, rzucamy kostką aby ustalić aspekt bezpieczeństwa, na który dzisiaj szczególnie zwróćmy uwagę, czy to poprzez pogłębienie wiedzy na dany temat (przeczytanie artykułu, procedury w firmie), czy w ramach swojej aktywności zwrócenie uwagi na ten aspekt i własne praktyki.
Gdy wylosowane zostaną pola specjalne Twarz lub Aktówka poziom trudności zadania rośnie: należy zainicjować rozmowę na temat bezpieczeństwa wylosowany w kolejnej próbie z odpowiednio: znajomym lub członkiem rodziny (w przypadku Twarzy), oraz współpracownikiem (w przypadku Aktówki).
Rozbić bank można, gdy ktoś w kolejnych losowaniach trafi na Twarz, Aktówkę i dopiero na aspekt bezpieczeństwa - taka kumulacja i proaktywne podejście do propagowania bezpieczeństwa informacji zasługuje na nagrodę - prosimy o kontakt z nami na profilu Facebookowym - z pewnością pochwalimy taką wzorową postawę.
Uwaga: jeśli któryś z aspektów symbolizowanych na kostce nie jest jasny, polecamy obejrzeć powyższe klipy na YouTube.

Wśród poniższych źródeł znaleźć można szablony do edycji jako pliki ppt, co umożliwia personalizację kostek, poprzez umieszczenie imienia pod twarzą oraz zastąpienie aktówki logiem pracodawcy, czy też podpisanie aktówki tego pracodawcy nazwą.

Popularne posty