Bądź aktualny

To chyba jest truizmem, ale należy powtarzać... powtarzać ... powtarzać. Aktualny system, aktualne aplikacje, aktualna ochrona antywirusowa stanowią dobre fundamenty dla bezpieczeństwa naszych systemów komputerowych.

Utrzymywanie aktualnego systemu oraz aplikacji nie uchroni nas przed atakiem, bo jednak wiele ataków opiera się na niewiedzy użytkownika komputera, lub na podatnościach, na które jeszcze ie opublikowano ochrony (czy łaty). Ale mimo to, obecnie jest to już swoisty standard i element "higieny" komputerowej.  Jeżeli jeszcze nasz komputer został skonfigurowany, tak by sam dbał o aktualizowanie siebie, to dobrze. Nie zawsze jest to możliwe dla aplikacji, których używamy.

Jak sobie poradzić, by przy mnogości aplikacji zachować ich aktualność.

Z pomocą przychodzą nam narzędzia. Polecam Personal Software Inspector  firmy Secunia (PSI). Dla zastosowań osobistych aplikacja jest darmowa. Mała, niewiele ważąca aplikacja, która regularnie przypomina o aplikacjach, które są nieaktualne lub ukończyły swoje życie. Po przeskanowaniu systemu i sprawdzeniu ze swoją bazą wiedzy wskazuje jaką mamy wersję aplikacji,  a jaka wersja jest rekomendowana. Nadal od nas zależy co zrobimy z tą wiedzą .... ale już ją mamy w jednym miejscu.

http://secunia.com/support/download/
 

/screenshot z Secunia PSI/

 --
itar

Popularne posty