Bezpieczeństwo Bardziej Osobiste

Dzisiaj w ramach naszej obecności na Kongresie Bezpieczeństwa Sieci jako GigaCon Wrocław 2016 zaprezentujemy nową aktywność IKB - Bezpieczeństwo bardziej osobiste.

O co chodzi?

O użycie wiedzy dobrze znanej z życia w świecie realnym do celów bezpiecznej aktywności w sieci Internet.
Zaczynamy od krótkiej ankiety dotyczącej podstawowych praktyk cyberbezpieczeństwa osobistego, prosimy o jej wypelnienie tutaj.

Niedługo opracowanie wyników.

Prezentacja 

Prezentację dotyczącą bezpieczeństwa bardziej osobistego i dorobku IKB można zobaczyć tutaj.

Kalendarz


W ramach procesu budowania Cyberbezpieczeństwa bardziej osobistego proponujemy użycie naszego kalendarza - zawiera on alerty bezpieczeństwa, zadania do wykonania i codzienne porady w ramach cyklu "O bezpieczeństwie do porannej kawy". Więcej niebawem.

Wpis o kalendarzu
Kalendarz wersja html
Kalendarz wersja ical

Emblemat

Przedstawiamy emblemat akcji obrazujący (jeśli ktoś nie widział prezentacji powyżej) propozycję odpowiedzi na nieustannie wzrastający od kilku lat trend zagrożeń (czerwona prawa noga). 
Temu zjawisku przeciwstawiamy "zgodną" postawę (ręce i tułów) każdego z nas oraz wolę, czas i umiejętności pomagania innym w celu wzmocnienia ich cyberbezpiecznej postawy (głowa). Mamy nadzieję, że takie oddolne starania każdego użytkownika odwrócą  w niedalekiej przyszłości ten negatywny trend (czerwona lewa noga).

Emblemat akcji "Bezpieczeństwo Bardziej Osobiste"
Do pobrania tutaj.

Droga


Każdy użytkownik, firma, organizacja, która uważa, że praktyki bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa aktywności w sieci, ogólnie - cyberbezpieczeństwa powinny na wzór BHP, dbania o zdrowie i to co prywatne, stać się bardziej osobiste - reprezentują właśnie tę postawę.
Tych wszystkich zachęcamy do promowania opisanych założeń, używania narzędzi, a przede wszystkim dyskusji na temat indywidualnych potrzeb związanych z cyberbezpieczeństwem.

Popularne posty